Jak zamocować lustro na ścianie bez wiercenia

Zamocowanie lustra bez wiercenia

Podczas mocowania elementów wykończeniowych za pomocą  kołków i śrub uszkadzamy często bezpowrotnie powierzchnię, do której te elementy przytwierdzamy. Powstałe w ten sposób defekty wpływają negatywnie na estetykę pomieszczenia, niwecząc trud, jaki włożyliśmy w aranżację pomieszczenia. Problemu możemy uniknąć, jeżeli zastosujemy inną metodę mocowania elementów wykończeniowych, a mianowicie mocowanie za pomocą kleju.  Aby efekt był trwały, do klejenia lustra najlepiej wykorzystać silny klej montażowy lub specjalistyczny klej do luster.  Sprawdzonym rozwiązaniem jest klej Fix All High Tack lub klej do luster 47A, które zapewniają solidne mocowanie lustra bez potrzeby wiercenia i kołkowania. Przyklejanie lustra do ściany jest przy tym stosunkowo prostym zadaniem i nie wymaga angażowania fachowca.

Jak przykleić lustro?

1.Przygotuj podłoże

Upewnij się, że powierzchnia ściany jest wolna od kurzu, pyłu i innych zabrudzeń, a warstwa srebrzankowa lustra jest odtłuszczona. W innym przypadku przyczepność kleju montażowego lub specjalnego kleju do lustra może być osłabiona.

2. Nałóż klej na powierzchnię lustra

Klej Fix All High Tack lub klej do luster 47 A  nanieś za pomocą wyciskacza do kartuszy na tylną powierzchnię  lustra. Klej nanoś pasmami  o szerokości od 5 do 7 milimetrów. Pasma  powinny być nakładane w regularnych odstępach - co 5 cm oraz w odległości 4 cm od brzegów lustra.

3. Przyciśnij

Po nałożeniu kleju przyłóż lustro do ściany i mocno dociśnij na całej powierzchni tak, aby grubość poduszki kleju wynosiła ok. 2-3 mm. W przypadku zastosowania kleju do luster 47A dociśnij lustro do podłoża i natychmiast je oderwij. Odczekaj ok. 15 minut, a następnie złącz ponownie  klejone powierzchnie i mocno dociśnij.

Klejenie lustra nie jest czasochłonne, ani nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. Te trzy proste kroki wystarczą, aby osiągnąć zamierzony cel. Dzięki Fix ALL High Tack możemy z powodzeniem zrealizować również inne zadania związane z mocowaniem ciężkich i dużych elementów wykończeniowych, nie tylko przyklejenie lustra. Klej ten sprawdzi się m.in. przy mocowaniu np. skrzynki na listy, tabliczek informacyjnych, liter i cyfr przestrzennych na elewacji budynku. Powszechnie stosowany jest także do klejenia i fugowania paneli, listew dekoracyjnych, parapetów czy progów. Podobnie jak inne kleje-uszczelniacze z grupy Fix ALL – jest perfekcyjnie przyczepny do niemal wszystkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych.

Wskazówka:

W przypadku luster o dużych wymiarach rekomendujemy unieruchomienie tafli lustra do momentu utwardzenia kleju za pomocą taśmy malarskiej.

Informacje dodatkowe:

Ewentualny nadmiar kleju lub zabrudzenia z kleju należy natychmiast usunąć przy pomocy ściereczek czyszczących Swipex.
Zapoznaj się z kartą techniczną oraz wszelkimi dostępnymi informacjami na temat terminu ważności, składu i zastosowania Kleju FixAll High Tack i Kleju do luster 47A,  na stronach produktu

Wymagania

Klej do luster 47A

Fix All High Tack

Wyciskacz do kartuszy DIY

Ściereczki czyszczące Swipex