plakken van isolatiemateriaal

Klejenie styropianowych paneli akustycznych

Czy twoim współlokatorem jest  zapalony perkusista albo DJ? Potrzebujesz więcej ciszy i spokoju? Przygotuj dla niego specjalne pomieszczenie na poddaszu i wycisz je dźwiękochłonnymi panelami. W ten sposób umożliwisz mu realizację pasji, a jednocześnie zadbasz o swój własny komfort. Aby całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem – zaopatrz się w odpowiedni klej do izolacji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest Klej do styropiany 28A z grupy klejów DIY. Jest on gotowy do użycia, a prace z jego wykorzystaniem nie nastręczają żadnych większych trudności. W rezultacie klejenie materiału izolacyjnego przebiegnie wyjątkowo sprawnie.

Jak przykleić wyciszające styropianowe panele akustyczne?

1. Oblicz, ile paneli potrzebujesz i przytnij je na wymiar

Zmierz ściany, do których chcesz przymocować panele. Oblicz, ile paneli potrzebujesz. Przytnij panele do odpowiedniego wymiaru, nie zapomnij o narożnikach oraz przestrzeni wokół drzwi lub okien. Wskazówka: podczas przycinania mogą powstać niepożądane starty materiału, więc zaplanuj dodatkowo 10% więcej materiału.  

2. Przygotuj podłoże

Usuń wszelkie nierówności ze ścian. Przed nałożeniem kleju na ścianę oczyść powierzchnię z pyłu i tłuszczu. 

3. Nałóż klej

Starannie wymieszaj Klej do styropianu 28A i nałóż go na ścianę za pomocą pacy zębatej. Na mniejsze powierzchnie klej nakładaj punktowo.

4. Przymocuj panele styropianowe

Umieść panele styropianowe ruchem przesuwnym na warstwie kleju izolacyjnego rozprowadzonego na ścianie. Dobrze przyciśnij.

Klej do izolacji 28A jest wodoodpornym klejem w paście, który charakteryzuje się idealną przyczepnością do materiałów porowatych, takich jak beton, tynk, kamień, drewno czy płyty gipsowo-kartonowe. Możemy go zastosować nie tylko do montażu materiału izolacyjnego, ale także do klejenia paneli dekoracyjnych, kasetonów, listew wykończeniowych czy gzymsów. Klej ten jest ponadto całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka – nie zawiera rozpuszczalników, jest bezwonny i nie emituje szkodliwych związków lotnych. 

Wskazówki:

Przed przystąpieniem do klejenia materiału izolacyjnego wykonaj test przyczepności do podłoża. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje panele izolacyjne będą dobrze przylegały.
Używaj Kleju do styropianu 28A również do klejenia płyt sufitowych i pianek izolacyjnych.
Nieutwardzony Klej do styropianu 28A można łatwo usunąć za pomocą wody. Klej utwardzony usuwa się mechanicznie.
Oblicz, na jaką powierzchnię możesz przykleić panele w ciągu 10 minut. Nakładaj klej tylko na tę powierzchnię.

Informacje dodatkowe:

Ręce i narzędzia zabrudzone klejem izolacyjnym 28A możesz z łatwością wyczyścić za pomocą chusteczek czyszczących Swipex.
Zapoznaj się z kartą techniczną oraz wszelkimi dostępnymi informacjami na temat terminu ważności, składu i zastosowania Kleju do styropianu 28A na stronie produktu.

Wymagania

Klej do styropianu 28A

Papier ścierny

Odtłuszczający uniwersalny środek czyszczący

Ostry nóż

Paca zębata