Soudal sfinalizował nabycie większościowego pakietu udziałów w Durante Adesivi – wiodącym włoskim producencie klejów dla przemysłu drzewnego, budowlanego i opakowaniowego, z siedzibą i dwoma najnowocześniejszymi zakładami produkcyjnymi w prowincji Pordenone (Włochy). Spółka będzie w dalszym ciągu rozwijać działalność produkcyjną i sprzedażową w sektorze klejów przemysłowych.

Durante_Adesivi Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu Durante Adesivi wypracowało silną pozycję na międzynarodowym rynku klejów do drewna, budownictwa, tekstyliów i opakowań. Dzięki sprzedaży w ponad 50 krajach firma zdobyła znaczącą wiedzę specjalistyczną w zakresie klejów termo-topliwych PUR i EVA/PO, a także PVAc. Durante oferuje zarówno niezawodne rozwiązania techniczne, jak i wysoki poziom obsługi klienta, a przynależność do Grupy Soudal zapewni dostęp do unikalnych technologii klientom na całym świecie.  Durante zachowa przy tym swoją tożsamość, markę i pozycję rynkową.

Vic Swerts, prezes Grupy Soudal: „Jesteśmy bardzo dumni z tego przejęcia – największego w naszej dotychczasowej historii. Znajomość rynku i przyszły potencjał Durante Adesivi pozwolą nam zwiększyć nasze międzynarodowe ambicje w segmencie klejów do zastosowań przemysłowych.”

Luigi Durante, prezes Durante Adesivi: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy silnego partnera, który może zabezpieczyć przyszłość naszego długotrwałego dziedzictwa rodzinnego. Łączy nas ta sama ambicja: duch rodzinny i etyka biznesowa. Będziemy mogli wykorzystać międzynarodowy zasięg Grupy Soudal, zachowując jednocześnie własną tożsamość i przemysłową orientację. Rodzina Durante i Soudal będą wspólnie inwestować w dalszy rozwój i dywersyfikację rynku.”

Obrót Durante wynosi prawie 100 milionów euro, co oznacza, że obrót Grupy Soudal w 2024 roku grupy może sięgnąć 1,5 miliarda euro. Zakłady produkcyjne we Włoszech będą 27 i 28 fabryką Soudal na świecie. Obecne w Durante Adesivi pracuje 114 osób.