About Soudal

Soudal buduje przyszłość

Koncern Soudal, którego początki sięgają 1966 roku, jest obecnie największym na świecie producentem pianek poliuretanowych w aerozolu oraz głównym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Należy również do pionierów w zakresie kompleksowych systemów dla energooszczędnego budownictwa. Od ponad 50 lat wytycza kierunki działań w branży chemii budowlanej, zawdzięczając pozycję lidera systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, nieustannemu poszerzaniu portfolio o innowacyjne rozwiązania oraz dostosowaniu oferty do potrzeb lokalnych rynków. Główna siedziba Soudal, centrum logistyczno-operacyjne oraz badawczo-rozwojowe mieszczą się w Belgii. Koncern dysponuje 24 zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Jego biura handlowe i spółki zależne działają w 140 krajach na całym świecie.

Soudal innovation

Wyróżnienia

Soudal szybko zdobył zaufanie wykonawców oraz pozycję lidera na rynku pianek montażowych i uszczelniaczy w Polsce. Jest wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów branżowych, w tym Rankingu Budowlana Marka Roku. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku w ramach najnowszej edycji Rankingu, co trzeci polski fachowiec używa na co dzień piany montażowej firmy Soudal, a co czwarty klejów montażowych w kartuszach i mas uszczelniających z jej portfolio. Produkty Soudal wykorzystywane są do realizacji najbardziej wymagających inwestycji budowlanych na całym świecie. W Polsce rozwiązania firmy zastosowano m.in. przy budowie: Stadionu Narodowego, Siedziby PKOL, Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Chopina i Centrum Handlowego Złote Tarasy w Warszawie, Stadionu Miejskiego w Lublinie, Lotniska w Świdniku, Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Centrali ZUS w Szczecinie oraz Galerii Handlowej w Kielcach.

Soudal Sustainably

Nasza działalność

Od 1996 roku Soudal obecny jest w Polsce, gdzie obsługuje tysiące klientów dzięki własnej, rozbudowanej sieci dystrybucyjnej. W 2009 roku w Pionkach pod Radomiem uruchomił pierwszą w naszym kraju fabrykę pian i silikonów – Soudal Manufacturing. Jest ona jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych koncernu i spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania środowiskowe. W fabryce w Pionkach produkowane są piany poliuretanowe, masy uszczelniające, a także kleje i preparaty czyszczące dla budownictwa i przemysłu, przeznaczone do dystrybucji w kraju i zagranicą. Do Grupy Soudal należą również Zakłady Chemiczne Bochem (producent klejów budowlanych, obuwniczych i meblarskich) oraz firma Partner Tapes  (producent taśm uszczelniających).

Zrównoważony rozwój

Tak ważna dziś dbałość o środowisko naturalne jest istotnym elementem DNA Soudal, czego dowodem są wdrożone zamknięte energooszczędne procesy produkcyjne i konsekwentnie ograniczana emisyjność produkcji oraz produktów.

Teams

Sponsoring

Firma Soudal związana jest z zawodowym kolarstwem od wielu lat. Od 2023 roku Soudal wspiera w charakterze sponsora głównego drużynę Soudal Quick-Step, dołączając tym samym do marki Quick-Step, która należy do jednego z największych na świecie producentów podłóg – firmy Unilin. Zarówno Soudal, jak i Unilin wywodzą się z Belgi, gdzie kolarstwo traktowane jest jak sport narodowy.

„Wiele wartości, które promujemy jako firma, pielęgnowane są również w kolarstwie, w szczególności zaś w drużynie Soudal Quick-Step. Należą do nich m.in. ambicja, wytrwałość, silne przywództwo i zespołowość Nie możemy się już doczekać owoców, jakie w nadchodzących latach przyniesie nasza współpraca z drużyną Patricka" – mówi Dirk Coorevits, dyrektor generalny Soudal.

W skład drużyny Soudal Quick-Step wchodzi 29 utalentowanych zawodników, m.in. Fabio Jakobsen, Kasper Asgreen, Julian Alaphilippe i Remco Evenepoel, którzy łącznie odnieśli ponad 240 zwycięstw.

O Soudal Group:

Raport roczny 2022 Raport roczny 2021 Raport roczny 2020
Raport roczny 2019 Raport roczny 2018 Raport roczny 2017
Raport roczny 2016 Raport 50 lat Raport roczny 2015
Raport roczny 2014 Raport roczny 2013 Raport roczny 2012