Ambasada_budownictwa

Energooszczędne budownictwo okiem eksperta SOUDAL

Efektywność energetyczna jest obecnie wiodącym tematem w branży budowlanej, a świadomość społeczna w tym zakresie wciąż rośnie. Michał Sawicki, kierownik działu techniczno-handlowego w firmie Soudal, odpowiada na podstawowe pytania dotyczące energooszczędnego budownictwa.

O tym, że budynek energooszczędny w porównaniu do tradycyjnego jest dużo bardziej przyjazny zarówno dla jego użytkowników, jak i środowiska naturalnego, prawdopodobnie nie trzeba już nikogo przekonywać. W rezultacie coraz więcej osób poszukuje rzetelnej wiedzy na temat zasad budowy tego typu obiektów, skuteczności stosowanych technologii, czy też błędów, jakich należy unikać.

Kluczowe zagadnienia związane z energooszczędnym budownictwem w przystępny sposób omawia Michał Sawicki – ekspert z firmy Soudal, która z myślą o optymalizacji zużycia energii w budynku opracowała system trójwarstwowego montażu stolarki otworowej Soudal Window System, system montażu okien w warstwie ocieplenia SoudaFrame SWI (Soudal Window Installation), system produktów pomocnych w termoizolacji dachów Soudatherm Roof oraz pianki natryskowe Soudafoam SPF do izolacji ścian, stropów, podłóg, poddaszy, dachów i fundamentów.

W rozmowie z Markiem Klapą z Ambasady Budownictwa, Michał Sawicki m.in. precyzuje znaczenie terminów, jakie pojawiają się w dyskusjach o budownictwie energooszczędnym, wskazuje kluczowe dla tego budownictwa rozwiązania i przedstawia płynące z nich korzyści, wyjaśnia rolę szczelnego montażu stolarki okiennej w kontekście energooszczędności, a także podpowiada, jak znaleźć dobrego fachowca do instalacji okien i jak sprawdzić, czy rzeczywiście prawidłowo wykonał on swoją pracę.