KLEJ DO MONTAŻU SZTUKATERII T-REX GOLD

Lubisz klasykę we wnętrzach? Za pomocą kleju T-Rex GOLD samodzielnie zamontujesz na ścianie lub suficie elementy sztukaterii, przydając pomieszczeniu ponadczasowej elegancji.

Elementów sztukaterii z pewnością nie może zabraknąć w klasycznym wnętrzu, jednak doskonale współgrają one – na zasadzie harmonii lub kontrastu – również z innymi stylami aranżacji. Bogato zdobione płaskorzeźby, dekoracyjne listwy sufitowe, rozety czy obudowy kominków mogą stanowić oryginalne dopełnienie wnętrzarskich kompozycji typu retro, vintage, art deco lub glamour. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza sztukateria wewnętrzna wykonana z lekkiego i łatwego do formowania materiału, jakim jest styropian. Do jej atutów należy nieskomplikowany montaż, który można wykonać samodzielnie „metodą na klej”. Co istotne, klejenie sztukaterii ze styropianu wymaga zastosowania odpowiedniego preparatu, który nie uszkodzi tego materiału. Najlepszym rozwiązaniem jest klej do sztukaterii T-Rex GOLD firmy Soudal.

Właściwości kleju do sztukaterii T-Rex GOLD

Ekstremalnie silny chwyt początkowy (400kg/m²), ekspresowe działanie, gwarancja mocnego i trwałego połączenia oraz neutralność chemiczna to podstawowe zalety wyróżniające klej do przyklejania sztukaterii T-Rex GOLD, który powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX. Ponieważ charakteryzuje się on znakomitą przyczepnością do wszelkich typowych podłoży stosowanych w budownictwie – zarówno porowatych, jak i nieporowatych – to bez problemu za jego pomocą przykleimy sztukaterię m.in. do:

  • cegły,
  • betonu,
  • kamienia,
  • drewna,
  • płyty gipsowo-kartonowej,
  • płyty OSB.

Dodatkowo klej do przyklejania sztukaterii T-Rex GOLD może być aplikowany nawet na wilgotne powierzchnie, jest wodoodporny i wodoszczelny, a także niewrażliwy na działanie temperatury. Z powodzeniem używany jest również w pomieszczeniach wilgotnych i na zewnątrz budynku. W razie potrzeby wypełnia niewielkie nierówności podłoża i daje się malować różnymi rodzajami farb (także farbami wodnymi), co daje gwarancję osiągnięcia wysoce satysfakcjonującego pod względem estetycznym efektu.

Praktyczne wskazówki dotyczące przyklejania sztukaterii

Klejenie sztukaterii z zastosowaniem kleju montażowego T-Rex GOLD nie sprawia trudności nawet użytkownikom z niewielkim doświadczeniem. Preparat dostępny jest w kartuszu o pojemności 290 ml i nakłada się go standardowym pistoletem do uszczelniaczy. Przyklejanie sztukaterii należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia oraz odtłuszczenia powierzchni klejenia (inaczej przyczepność preparatu może ulec osłabieniu). Kiedy kartusz jest już gotowy do pracy, umieszczamy go w pistolecie i przystępujemy do aplikacji. Klej T-Rex GOLD nakłada się pasmami lub punktowo mniej więcej co 15 cm na element, który zamierzamy zamocować. Następnie przykładamy sztukaterię do ściany lub sufitu i mocno dociskamy. W przeciągu 4 minut możemy jeszcze dokonać korekty położenia sztukaterii.

Specjalnie wyprofilowana dysza ułatwia wyciskanie kleju i precyzyjne dozowanie preparatu, jednak nie zawsze unikniemy kłopotliwych zabrudzeń. Dlatego przyklejanie sztukaterii warto poprzedzić czynnościami mającymi na celu zabezpieczenie miejsca pracy – wystarczy przykryć powierzchnie narażone na zabrudzenie np. folią malarską. Pamiętajmy także, że ewentualne plamy najlepiej usuwać jak najszybciej, zanim klej zdąży się utwardzić.

Zakres zastosowań kleju T-Rex GOLD

T-Rex GOLD to coś więcej niż tylko klej do sztukaterii. Preparat ten charakteryzuje się bardzo szerokim spektrum zastosowań i doskonale sprawdzi się również jako np. klej do lustra, klej do lameli, czy też klej do paneli ściennych. Za jego pomocą zamocujemy wszelkie materiały wykończeniowe i dekoracyjne na różnego rodzaju podłożach, a wyjątkowo mocne spojenie umożliwi nam montaż danego elementu nawet na suficie, w pozycji odwróconej. Dodatkowo możemy użyć kleju T-Rex GOLD do awaryjnych napraw na dachu, np. do klejenia obluzowanej blachy lub dachówki.