Over Soudal

Soudal buduje przyszłość

Koncern Soudal, którego początki sięgają 1966 roku, jest obecnie największym na świecie producentem pianek poliuretanowych w aerozolu oraz głównym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Należy również do pionierów w zakresie kompleksowych systemów dla energooszczędnego budownictwa. Od ponad 50 lat wytycza kierunki działań w branży chemii budowlanej, zawdzięczając pozycję lidera systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, nieustannemu poszerzaniu portfolio o innowacyjne rozwiązania oraz dostosowaniu oferty do potrzeb lokalnych rynków. Główna siedziba Soudal, centrum logistyczno-operacyjne oraz badawczo-rozwojowe mieszczą się w Belgii. Koncern dysponuje 24 zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. Jego biura handlowe i spółki zależne działają w 140 krajach na całym świecie.

Soudal innovation

Wyróżnienia

Soudal szybko zdobył zaufanie wykonawców oraz pozycję lidera na rynku pianek montażowych i uszczelniaczy w Polsce. Jest wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów branżowych, w tym Rankingu Budowlana Marka Roku. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku w ramach najnowszej edycji Rankingu, co trzeci polski fachowiec używa na co dzień piany montażowej firmy Soudal, a co czwarty klejów montażowych w kartuszach i mas uszczelniających z jej portfolio. Produkty Soudal wykorzystywane są do realizacji najbardziej wymagających inwestycji budowlanych na całym świecie. W Polsce rozwiązania firmy zastosowano m.in. przy budowie: Stadionu Narodowego, Siedziby PKOL, Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Chopina i Centrum Handlowego Złote Tarasy w Warszawie, Stadionu Miejskiego w Lublinie, Lotniska w Świdniku, Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Centrali ZUS w Szczecinie oraz Galerii Handlowej w Kielcach.

Soudal Sustainably

Nasza działalność

Od 1996 roku Soudal obecny jest w Polsce, gdzie obsługuje tysiące klientów dzięki własnej, rozbudowanej sieci dystrybucyjnej. W 2009 roku w Pionkach pod Radomiem uruchomił pierwszą w naszym kraju fabrykę pian i silikonów – Soudal Manufacturing. Jest ona jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych koncernu i spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania środowiskowe. W fabryce w Pionkach produkowane są piany poliuretanowe, masy uszczelniające, a także kleje i preparaty czyszczące dla budownictwa i przemysłu, przeznaczone do dystrybucji w kraju i zagranicą. Do Grupy Soudal należą również Zakłady Chemiczne Bochem (producent klejów budowlanych, obuwniczych i meblarskich) oraz firma Partner Tapes  (producent taśm uszczelniających).

Zrównoważony rozwój

Tak ważna dziś dbałość o środowisko naturalne jest istotnym elementem DNA Soudal, czego dowodem są wdrożone zamknięte energooszczędne procesy produkcyjne i konsekwentnie ograniczana emisyjność produkcji oraz produktów.

Teams

Sponsoring

Firma Soudal związana jest z zawodowym kolarstwem od wielu lat. Od 2023 roku Soudal wspiera w charakterze sponsora głównego drużynę Soudal Quick-Step, dołączając tym samym do marki Quick-Step, która należy do jednego z największych na świecie producentów podłóg – firmy Unilin. Zarówno Soudal, jak i Unilin wywodzą się z Belgi, gdzie kolarstwo traktowane jest jak sport narodowy.

„Wiele wartości, które promujemy jako firma, pielęgnowane są również w kolarstwie, w szczególności zaś w drużynie Soudal Quick-Step. Należą do nich m.in. ambicja, wytrwałość, silne przywództwo i zespołowość Nie możemy się już doczekać owoców, jakie w nadchodzących latach przyniesie nasza współpraca z drużyną Patricka" – mówi Dirk Coorevits, dyrektor generalny Soudal.

W skład drużyny Soudal Quick-Step wchodzi 29 utalentowanych zawodników, m.in. Fabio Jakobsen, Kasper Asgreen, Julian Alaphilippe i Remco Evenepoel, którzy łącznie odnieśli ponad 240 zwycięstw.

O Soudal Group: