overschilderbare voegen

Spoina do pomalowania

Zamierzasz przemalować ściany w swoim domu? A może chcesz wymienić parapety wewnętrzne lub zamocować nowe listwy przypodłogowe? Przed rozpoczęciem prac koniecznie zaopatrz się w odpowiedni akryl budowlany. Zastosowanie akrylu jest bardzo szerokie – z powodzeniem możemy go użyć m.in. do maskowania rys i pęknięć w betonie czy tynku, spoinowania połączeń między ścianami i sufitami, a także do fugowania różnego rodzaju listew dekoracyjnych. Z akrylem firmy Soudal szybko uzyskasz idealny efekt. Jest to akryl do malowania (po utwardzeniu możemy malować go wieloma typowymi farbami), który ma perfekcyjną przyczepność do wszelkich porowatych podłoży budowanych, nie zawiera rozpuszczalników i jest całkowicie bezpieczny dla materiałów dekoracyjnych. Zastosowanie akrylu marki Soudal nie wymaga fachowej wiedzy czy wykorzystania specjalistycznych narzędzi – preparat nakłada się za pomocą standardowego pistoletu do uszczelniaczy. W rezultacie takie zadania, jak wypełnienie szczeliny między ścianą i ramą okna bez problemu wykonasz samodzielnie. Jak to zrobić?

Jak to zrobić?

1. Oczyść i wysusz ściany

Przed aplikacją akrylu przygotuj odpowiednio podłoże – usuń z niego brud, kurz i tłuszcz za pomocą odtłuszczacza oraz czystej szmatki. Zaczekaj, aż powierzchnia wyschnie.

2. Zabezpiecz szczelinę

Użyj taśmy maskującej, aby precyzyjnie zabezpieczyć krawędzie spoiny. W rezultacie łączenie będzie estetyczne i precyzyjnie wykonane. Upewnij się, że szczelina między ścianą i ramą okna ma szerokość 5 mm.

3. Przygotuj uszczelniacz do użycia

Przykręć aplikator do kartusza z uszczelniaczem i obetnij jego końcówkę nożem do kartuszy (pod kątem 45°). Najlepiej, aby otwór aplikatora miał taki sam rozmiar jak szczelina, którą chcesz uszczelnić. Umieść kartusz w pistolecie do mas uszczelniających, a następnie kilkakrotnie naciśnij spust. Pistolet jest gotowy do użycia.

4. Zaaplikuj uszczelniacz

Umieść aplikator w miejscu, w którym chcesz zacząć uszczelnianie. Naciśnij spust i płynnym ruchem pociągnij pistolet. Zastosuj wszędzie odpowiednią ilość uszczelniacza, tak aby szczelina była równomierne wypełniona. W celu uzyskani optymalnej jakości uszczelniania, nakładaj Akryl w kierunku do siebie, a nie od siebie.

5. Wygładź spoinę i usuń taśmę

Wygładź złącze za pomocą zwilżonego palca lub szpachelki. Po obróbce spoiny natychmiast usuń taśmę maskującą.

6. Po utwardzeniu pomaluj złącze

Po całkowitym utwardzeniu Akrylu można go malować. Czas potrzebny do utwardzenia Akrylu zależy od grubości spoiny. Więcej informacji można znaleźć na etykiecie na kartuszu lub w karcie technicznej produktu.

Wskazówka:

Uwaga! Akryl ma ograniczoną elastyczność. Dlatego nie należy go używać w miejscach o znacznej ruchomości lub narażonych na duże wahania temperatur. W takim wypadku lepiej wybrać klej-uszczelniacz nowej generacji Fix All Flexi. Po utwardzeniu można go malować wieloma rodzajami farb, w tym farbami na bazie wodnej. Wykonana za jego pomocą spoina do malowania jest również odporna na działanie wilgoci, grzybów i pleśni. Jeżeli chcemy, aby dalsza obróbka spoiny była możliwa jak najszybciej, to warto użyć błyskawicznego akrylu do malowania, a mianowicie Akrylu Express firmy Soudal, który utwardza się już po 1,5-2 godzinach. Oferta akryli budowlanych Soudal obejmuje również m.in. Akryl sanitarny (spoina długotrwale odporna na zanieczyszczenia biologiczne) oraz Akryl zewnętrzny (spoina do malowania większością farb fasadowych).

Może się przydać:

Użycie szpachelki pomaga uzyskać równe, idealnie wygładzone krawędzie nawet w trudno dostępnych miejscach.

Zapoznaj się z kartą techniczną oraz wszelkimi dostępnymi informacjami na temat terminu ważności, składu i zastosowania Akrylu Soudal.

Wymagania

Akryl Soudal

Pistolet do mas uszczelniających

Nóż do kartuszy

Taśma maskująca

Czysta szmatka

Odtłuszczacz

Rozpylacz do wody